
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 800 µm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 120 Ω |
| DC Resistance (DCR) | 130 mΩ |
| Max Current Rating | 1.2 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 900 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 1.7 mm |
| Max Width | 900 µm |
| Min Length | 1.5 mm |
| Min Width | 700 µm |
| Max Thickness | 900 µm |
| Min Thickness | 700 µm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 45
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11500
Ext.Price$0.11500
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11500 | $0.11500 |
| 10 | $0.08307 | $0.83070 |
| 50 | $0.06440 | $3.22000 |
| 100 | $0.05757 | $5.75700 |
| 500 | $0.04367 | $21.83500 |
| 1000 | $0.03839 | $38.39000 |
| 3000 | $0.02892 | $86.76000 |
